Перейти до основного вмісту
Background

Відпустова урочистість Пресвятого Серця Ісуса - 19 червня 2020

Відпустова урочистість Пресвятого Серця Ісуса - 19 червня 2020

Пресвяте Серце Ісуса – Тобі віддаємо шану, довіряємо Тобі, Ісусе, наше сьогодення та майбутнє!

Урочистість Пресвятого Серця Ісуса була в цьому році особлива, з огляду на умови карантину. Господь допустив на все людство небезпечну хворобу, яка охопила вже більш, як 200 країн. Але пандемія не заважала тому, щоб в наших серцях лунала пісня прослави Серцю Ісуса. Святкування відпусту ми обмежили до Святої Меси саме в день свята. З очевидних причин ми відмовились від недільного фестину та різноманітних зустрічей, катехиз та молитов в суботу. Щоб уникнути зайвого скупчення людей настоятель – о. Мартін вирішив, що в день свята будуть відправлені додаткові ранкові Святі Меси. 

Вечірню, найбільш урочисту, літургію очолив Єпископ ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський. Проповідь до згромадженого Божого Народу промовив Єпископ Ян Нємєц. Він наголосив на тому, що Ісус – відкриваючи для нас внутрішнє життя Пресвятої Трійці та розповідаючи про неймовірні відносини Отця і Сина – прославляв Отця небесного за те, що таємниці Царства Божого явив немовлятам. Отже, «немовля» – це дитинонька, яка сама по собі нічого немає, нічим не може пишатися, а дивиться лише в обличчя своєї матері. Таксамо покірні та люблячі Бога християни мають визнати, що саме в Бозі є їхня міць та любов. Єпископ Ян підкреслив, що любов народжується з захоплення, а захоплення підсилює любов. Ангели в небі, херувими та вогненні серафими співаючи «Свят, свят, свят» знаходяться в постійному, неосяжному захоплені Богом, оскільки слово «Свят» можна пояснити також, як «Новий, вічно новий». Серце Ісуса нагадує нам про цю любов і спонукає до того, щоб ми розпалювали в своїх серцях, в родинах, цей вогонь любові, оце захоплення чоловіка дружиною, дружини чоловіком. Таке захоплення виявляється в справжньому служінні ближньому, тому що любов, це служіння іншому, яке ніколи не втомлює. Те, що обтяжує – це егоїзм. Тому Ісус сказав: «Приїдіть до Мене всі втомлені та обтяжені і знайдете відпочинок душам вашим.»

Хоча цьогоріч не було багато гостей зпоміж священників, всі зраділи вельми з присутності грекокатоликів. Отець Віталій - настоятель Кам'янець-Подільської чернечої грекокатолицької спільноти отців Редемптористів, під час Меси заспівав Євангеліє. 

Наприкінці літургії, після співу літанії та хвального «Те Деум», отець Єпископ поблагословив зібраних людей Святими Дарами. До владики, який стояв біля вівтаря, підійшли два диякони, які наступного дня мали прийняти священницькі свячення пресвитерату. В присутності всієї парафії кандидати склали присягу життя в целібаті, вірності єпископу, сповідували привселюдно католицьку віру та підписали відповідні документи. 

Погода сприяла святкуванню, хоч на горизонті кружляли темні хмари. Буря з блискавицями зупинилася перед Санктуарієм, а треба сказати, що урочиста Меса була відправлена на подвір’ї храму. Молитви єпископів та Божого народу затримали стихійне лихо… 

Відпустова урочистість була трансльована на хвилях Радіо Марія, а також на парафіяльному каналі «Ютюб». Серед священників, які відправляли Службу Божу був також присутній о. Микола Мишовський, директор вельми популярного та відомого католицького інтернет-ресурсу «Кредо».
Музичний гурт парафіяльної спільноти руху Віднови в Святому Дусі прикрасив святу Месу гарним співом. 

Всім, хто активно брав участь в підготовці до свята та організації відпусту хочемо виразити сердечну вдячність. Богу нехай буде подяка!

(більше світлин у фотогалереї. За світлини дякуємо п. Руслані)